Forums

The Link below will direct you to the old website where you can look back at forum posts from previous years

http://aberdeensnooker.cmlwebdesign.com/index.php/test

You need to log in to create posts and topics.

Interclubs Singles 2017-18

Pages:12

2017-18 Interclubs Singles

All matches best of 5 frames

(Player's seeding in brackets)

1st Round to be played by Monday 16th October 2017

[01] M Davis (22 Club) (1) vs BYE
[02] G Smart (RUA) (32) 3 vs 0 M Reid (Culter)
[03] D Thomson (Transport) (16) vs BYE
[04] J Robertson (CC1) 1 vs 3 S Martin (Oldmachar) (17)
[05] D Thomson (Hazlehead) 2 vs 3 J McNolty (CC1) (9)
[06] F Allan (CC1) (24) vs BYE
[07] G Whyte (Culter) 0 vs 3 D Morrison (Culter) (08)
[08] N Stirling (Portland) 3 vs 2 S Patterson (CC1) (25)
[09] A Main (Oldmachar) (5) vs BYE
[10] S Thompson (Hopeville) 3 vs 1 E Laing (Culter 1) (28)
[11] G Mitchell (Hopeville) (12) vs BYE
[12] S Masson (Culter) (21) vs BYE
[13] R Murray (Oldmachar) (13) vs BYE
[14] S Whelan (Rileys) 2 vs 3 A Johnston (Culter) (20)
[15] G Podlensky (CC2) vs w/o M Oaten (22 Club) (4)
[16] K Cook (Dee Swim) (29) vs BYE
[17] G McRobb (Transport1) 0 vs 3 P Hardy (Oldmachar) (3)
[18] M Milligan (22 Club) (30) 3 vs 1 H Hall (Transport1)
[19] M Logie (Hopeville) 0 vs 3 A Pedalty (22 Club) (14)
[20] R Crichton (Oldmachar) (19) 3 vs 1 S Gow (Dee Swim)
[21] P Lovie (Oldmachar) (11) vs BYE
[22] C Smith (22 Club) 2 vs 3 J Whyte (Culter) (22)
[23] A Gerrie (CC2) (6) vs BYE
[24] H Brebner (CC2) (27) 2 vs 3 E Gray (Hopeville)
[25] S Garden (Transport) (7) vs BYE
[26] J Rinks (CC2) 2 vs 3 S Leece (Culter) (26)
[27] K MacPherson (Oldmachar) (10) vs BYE
[28] S McHarty (CC2) 3 vs 1 M Humphrey (Nigg Bay) (23)
[29] D Hudson (22 Club) (15) vs BYE
[30] S Biggs (Culter) (18) 3 vs 0 G Groves (CC1)
[31] B Smith (Oldmachar) (2) vs BYE
[32] D Walker (Portland) (31) 3 vs 1 I Thomson (Hazlehead)

Draw made tonight at Culter club by S Biggs and P Lovie overseen by R Crichton.

Thanks

Steve.

2017-18 Interclubs Singles

All matches best of 5 frames

(Player's seeding in brackets)

2nd Round to be played by Monday 6th November 2017

[01] M Davis (22 Club) (1) 3 vs 0 G Smart (RUA) (32)
[02] D Thomson (Transport) (16) 2 vs 3 S Martin (Oldmachar) (17)
[03] J McNolty (CC1) (9) 3 vs 1 F Allan (CC1) (24)
[04] D Morrison (Culter) (8) 3 vs 0 N Stirling (Portland)
[05] A Main (Oldmachar) (5) w/o vs S Thompson (Hopeville)
[06] G Mitchell (Hopeville) (12) 3 vs 0 S Masson (Culter) (21)
[07] R Murray (Oldmachar) (13) 2 vs 3 A Johnston (Culter) (20)
[08] M Oaten (22 Club) (4) 3 vs 1 K Cook (Dee Swim) (29)
[09] P Hardy (Oldmachar) (3) 3 vs 0 M Milligan (22 Club) (30)
[10] A Pedalty (22 Club) (14) 3 vs 0 R Crichton (Oldmachar) (19)
[11] P Lovie (Oldmachar) (11) 1 vs 3 J Whyte (Culter) (22)
[12] A Gerrie (CC2) (6) 3 vs 0 E Gray (Hopeville)
[13] S Garden (Transport) (7) 2 vs 3 S Leece (Culter) (26)
[14] K MacPherson (Oldmachar) (10) 3 vs 1 S McHarty (CC2)
[15] D Hudson (22 Club) (15) 1 vs 3 S Biggs (Culter) (18)
[16] B Smith (Oldmachar) (2) 3 vs 0 D Walker (Portland) (31)

Good luck boys

Paddy

M Davis 3- 0 G Smart

M Davis breaks 45.49.53.107

D.Morrison 3-0 N.Stirling

Anyone got a number for Darren Walker of Portland?

 

Alan Pedelty 3 Ross Crighton 0

Kenny MacPherson 3-1 Scott McHardy

Derek 1 vs Steve 3

 

thanks Dek.

 

George  3. -  0. Sandy

Barry 3-0 Darren

Pages:12