Forums

The Link below will direct you to the old website where you can look back at forum posts from previous years

http://aberdeensnooker.cmlwebdesign.com/index.php/test

You need to log in to create posts and topics.

Handicap Singles 2017-18

Pages:12

2017-2018 Handicap Singles

Matches best of 5 frames to be played by Monday 2nd October.

Handicaps as of time of the match.

A Gerrie (CC2) 3 vs 1 I Thomson (HH2)
M Oaten (22club) 3 vs 0 D Thomson (HH1)
D Morrison (Culter2) vs BYE
K Jamieson (22club) 1 vs 3 R Murray (Oldmach)
J Robertson (CC1) 2  vs 3 A Johnston (Culter2)
C Smith (Trans1) vs BYE
P Hardy (Oldmach) 3 vs 2 J Whyte (Sports2)
J McNolty (CC1) 2 vs 3 G Smart (Rileys)
N Stirling (Portland) 0 vs 3 C Massie (Culter1)
A Pedalty (22club) 2 vs 3 S Leece (Culter1)
D Walker (Portland) vs BYE
M Milligan (22club) 0 vs 3 G Mitchell (Hopeville)
M Logie (Hopeville) 3 vs 1 H Brebner (CC1)
E Laing (Culter1) 1 vs 3 G Whyte (Culter1)
B Benson (Sports2) w/o vs P Farnan (CC2)
R Crichton (Oldmach) vs BYE
S Biggs (Culter2) 3 vs 2 K Cook (Dee Swim)
E Gray (Hopeville) w/o vs D Thomson (Transport1)
S Whelan (Rileys) vs BYE
S McHardy (CC2) 3 vs 2 S Paterson (CC1)
J Rinks (CC2) 3 vs 2 A Main (Oldmach)
K MacPherson (Oldmach) 3 vs 0 G Duncan (HH1)
S Gow (Dee Swim) vs BYE
G McQueen (Sports2) vs W/O M Humphrey (Nigg Bay)
P Lovie (Oldmach) 3 vs 2 M Davis (22club)
G Groves (CC1) 2 vs 3 G Podlensky (CC2)
G McRobb (Transport1) 0 vs 3 F Allan (CC1)
D Simpson (Transport1) 3 vs 1 J McQueen (Sports2)
S Martin (Oldmach) vs BYE
H Hall (Transport) 3 vs 1 S Thompson (Hopeville)
S Hunter (Culter2) vs BYE
D Hudson (22club) 2 vs 3 C Smith (22club)

2nd Round

Matches best of 5 frames to be played by Monday 23rd October.

Handicaps as of time of the match.

A Gerrie (CC2)  2 vs 3 M Oaten (22club)
D Morrison (Culter2) 1 vs 3 R Murray (Oldmach)
A Johnston (Culter2) w/o vs C Smith (Trans1)
P Hardy (Oldmach) 2 vs 3 G Smart (Rileys)
C Massie (Culter1) 3 vs 1 S Leece (Culter1)
D Walker (Portland) 3 vs 2 G Mitchell (Hopeville)
M Logie (Hopeville)  3 vs 0 G Whyte (Culter1)
B Benson (Sports2) 3 vs 2 R Crichton (Oldmach)
S Biggs (Culter2) 2 vs 3 E Gray (Hopeville)
S Whelan (Rileys) 3 vs 1 S McHardy (CC2)
J Rinks (CC2) 3 vs 0 K MacPherson (Oldmach)
S Gow (Dee Swim) 3 vs 1 M Humphrey (Nigg Bay)

P Lovie (Oldmach) 3 vs 2 G Podlensky (CC2)
F Allan (CC1) 3 vs 1 D Simpson (Transport1)
S Martin (Oldmach) 3 vs 1 H Hall (Transport)
S Hunter (Culter2) 3 vs 1 C Smith (22club)

D Morrison 1 - 3 R Murray

M Logie 3-0 G Whyte

S.Martin 3-1 H.Hall

Handicap Singles 3rd Round

Matches best of 5 frames to be played by Monday 13th November.

Handicaps as of time of the match.

M Oaten (22club) 1 vs 3 R Murray (Oldmach)
A Johnston (Culter2)  1 vs 3 G Smart (Rileys) 
C Massie (Culter1)  2 vs 3 D Walker (Portland)
M Logie (Hopeville) 3 vs 1 B Benson (Sports2)
E Gray (Hopeville) 2 vs 3 S Whelan (Rileys)
J Rinks (CC2) 3 vs 0 S Gow (Dee Swim)
P Lovie (Oldmach) 1 vs 3 F Allan (CC1)
S Martin (Oldmach) 3 vs 1 S Hunter (Culter2)

M Logie 3-1 B Benson

C.Massie 2-3 Darren Walker

E gray 2-3 S Whelan

M Oaten 1 - 3 R Murray

Pages:12